Specifications
- Brand
- STARS
- Made in (country of origin)
- JAPAN
- Storage
- AMBIENT
- Packaging
- BOTTLE
- Wrapping
- Glas
- Product name (legally required product name)
- Bier, Alc. 7.5% vol.
Zutaten
Nährwerte
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
Sonstige Angaben
Reviews (0)
There are no reviews yet.
'KIZAKURA' SPARKLING SAKE - 7.5% VOL. 12/300 ML
Item No. 13051
Out of stock
Specifications
- Brand
- STARS
- Made in (country of origin)
- JAPAN
- Storage
- AMBIENT
- Packaging
- BOTTLE
- Wrapping
- Glas
- Product name (legally required product name)
- Bier, Alc. 7.5% vol.
Zutaten
Wasser, Reis.
Nährwerte
| Nutritional Value Type | Standard |
| Energy Measurement Precision | Ungefährer Wert (~) |
| Nutritional Value Reference Unit | ml |
| Nutritional value Reference intake | 100 |
| Carbohydrates | 8.8 g |
| of which sugars | 8.8 g |
| Fat | 0 g |
| of which saturated fatty acids | 0 g |
| Roughage | 0 g |
| Protein | 0.3 g |
| NW Salt | 0 g |
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
| Diet - Gluten free | Nein |
| Diet - Lactose free | Nein |
| Diet - Vegan | Nein |
| Diet - Vegetarian | Nein |
| Diet - Halal | Nein |
| Diet - Kosher | Nein |
Reviews (0)
There are no reviews yet.

Deutsch (Schweiz)
Français (Suisse)
Italiano (Svizzera)
ไทย (ไทย)