Specifications
- Brand
- ANTICHE LATTERIE
- Made in (country of origin)
- ITALIEN
- Storage
- CHILLED
- Product name (legally required product name)
- Mozzarella aus pasteurisierter Milch, geschnitten, 40% Fett i .T.
Zutaten
Nährwerte
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
Sonstige Angaben
Reviews (0)
There are no reviews yet.
Mozzarella Julienne ANTICHE LATTERIE
Item No. 104572
In stock
Specifications
- Brand
- ANTICHE LATTERIE
- Made in (country of origin)
- ITALIEN
- Storage
- CHILLED
- Product name (legally required product name)
- Mozzarella aus pasteurisierter Milch, geschnitten, 40% Fett i .T.
Zutaten
Nährwerte
| Nutritional Value Type | Standard |
| Energy Measurement Precision | Ungefährer Wert (~) |
| Nutritional Value Reference Unit | g |
| Nutritional value Reference intake | 100 |
| Energy (kCal) | 294 kCal |
| Energy (kJ) | 1’222 kj |
| Carbohydrates | 0.9 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Fat | 21 g |
| of which saturated fatty acids | 14.5 g |
| Roughage | 0 g |
| Protein | 25.3 g |
| NW Salt | 1.25 g |
Allergene
| 07-Milk and dairy products | : | Enthalten |
Zertifikate
Ernährungsarten
| Diet - Gluten free | Ja |
| Diet - Lactose free | Nein |
| Diet - Vegan | Nein |
| Diet - Vegetarian | Ja |
| Diet - Halal | Nein |
| Diet - Kosher | Nein |
Reviews (0)
There are no reviews yet.

Deutsch (Schweiz)
Français (Suisse)
Italiano (Svizzera)
ไทย (ไทย)