Specifications
- Brand
- SORESINA
- Made in (country of origin)
- ITALIEN
- Storage
- CHILLED
- Packaging
- BAG
- Wrapping
- Plastik
- Product name (legally required product name)
- Weichkäse, vollfett
Zutaten
Nährwerte
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
Sonstige Angaben
Reviews (0)
There are no reviews yet.
Taleggio ca. 2.3kg DOP
Item No. 100127
Out of stock
Specifications
- Brand
- SORESINA
- Made in (country of origin)
- ITALIEN
- Storage
- CHILLED
- Packaging
- BAG
- Wrapping
- Plastik
- Product name (legally required product name)
- Weichkäse, vollfett
Zutaten
MILCH, Kochsalz, Lab
Nährwerte
| Nutritional Value Type | Standard |
| Energy Measurement Precision | Ungefährer Wert (~) |
| Nutritional Value Reference Unit | g |
| Nutritional value Reference intake | 100 |
| Energy (kCal) | 312 kCal |
| Energy (kJ) | 1’292 kj |
| Carbohydrates | 0.4 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fat | 26 g |
| of which saturated fatty acids | 18 g |
| Roughage | 0 g |
| Protein | 19 g |
| NW Salt | 2 g |
Allergene
| 07-Milk and dairy products | : | Enthalten |
Zertifikate
Ernährungsarten
| Diet - Gluten free | Nein |
| Diet - Lactose free | Nein |
| Diet - Vegan | Nein |
| Diet - Vegetarian | Nein |
| Diet - Halal | Nein |
| Diet - Kosher | Nein |
Reviews (0)
There are no reviews yet.

Deutsch (Schweiz)
Français (Suisse)
Italiano (Svizzera)
ไทย (ไทย)