Specifications
- Made in (country of origin)
- SCHWEIZ
- Storage
- CHILLED
- Product name (legally required product name)
- Fleischerzeugnis gekocht
Zutaten
Nährwerte
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
Sonstige Angaben
Reviews (0)
There are no reviews yet.
Cotto San Lorenzo ca. 4kg
Item No. 2657
In stock
kg
Specifications
- Made in (country of origin)
- SCHWEIZ
- Storage
- CHILLED
- Product name (legally required product name)
- Fleischerzeugnis gekocht
Zutaten
Schweinefleisch, Wasser, Konservierungsstoff: E250, Stabilisatoren: E450, E451, Antioxidationsmittel: E300, E301, Würze, Kochsalz jodiert, Dextrose, Gewürzextrakte
Nährwerte
| Nutritional Value Type | Standard |
| Energy Measurement Precision | Ungefährer Wert (~) |
| Nutritional Value Reference Unit | g |
| Nutritional value Reference intake | 100 |
| Energy (kCal) | 129 kCal |
| Energy (kJ) | 540 kj |
| Carbohydrates | 1 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fat | 50 g |
| of which saturated fatty acids | 25 g |
| Roughage | 0 g |
| Protein | 19 g |
| NW Salt | 1.9 g |
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
| Diet - Gluten free | Nein |
| Diet - Lactose free | Nein |
| Diet - Vegan | Nein |
| Diet - Vegetarian | Nein |
| Diet - Halal | Nein |
| Diet - Kosher | Nein |
Reviews (0)
There are no reviews yet.

Deutsch (Schweiz)
Français (Suisse)
Italiano (Svizzera)
ไทย (ไทย)