Specifications
- Brand
- GOGI
- Made in (country of origin)
- THAILAND
- Storage
- AMBIENT
- Packaging
- BAG
- Wrapping
- Plastik
- Product name (legally required product name)
- Tempura-Mischung (Zubereitung zum Panieren)
Zutaten
Nährwerte
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
Sonstige Angaben
Reviews (0)
There are no reviews yet.
THAI TEMPURA FLOUR 2 X 12/150G
Item No. 20413
In stock
Specifications
- Brand
- GOGI
- Made in (country of origin)
- THAILAND
- Storage
- AMBIENT
- Packaging
- BAG
- Wrapping
- Plastik
- Product name (legally required product name)
- Tempura-Mischung (Zubereitung zum Panieren)
Zutaten
Nährwerte
| Nutritional Value Type | Standard |
| Energy Measurement Precision | Ungefährer Wert (~) |
| Nutritional Value Reference Unit | g |
| Nutritional value Reference intake | 100 |
| Energy (kCal) | 342 kCal |
| Energy (kJ) | 1’431 kj |
| Carbohydrates | 68 g |
| of which sugars | 0 g |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated fatty acids | 0.3 g |
| Roughage | 2.8 g |
| Protein | 13 g |
| NW Salt | 1.4 g |
Allergene
| 01.1-Wheat and wheat products (cereals containing gluten) | : | Enthalten |
| 06-Soya and soy products | : | Kann Spuren enthalten |
Zertifikate
Ernährungsarten
| Diet - Gluten free | Nein |
| Diet - Lactose free | Ja |
| Diet - Vegan | Ja |
| Diet - Vegetarian | Ja |
| Diet - Halal | Ja |
| Diet - Kosher | Nein |
Reviews (0)
There are no reviews yet.

Deutsch (Schweiz)
Français (Suisse)
Italiano (Svizzera)
ไทย (ไทย)