Specifications
- Brand
- MIYAKOICHI
- Made in (country of origin)
- JAPAN
- Storage
- AMBIENT
- Packaging
- BAG
- Product name (legally required product name)
- Weizennudeln
Zutaten
Nährwerte
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
Sonstige Angaben
Reviews (0)
There are no reviews yet.
JAP. PRE-COOKED YAKISOBA NOODLES 10/750G(5x150G)
Item No. 20285
Out of stock
Specifications
- Brand
- MIYAKOICHI
- Made in (country of origin)
- JAPAN
- Storage
- AMBIENT
- Packaging
- BAG
- Product name (legally required product name)
- Weizennudeln
Zutaten
Wasser, WEIZENMEHL 0.34, Reisöl, Kochsalz, Alanin, Säuerungsmittel: E270, Safran
Nährwerte
| Nutritional Value Type | Standard |
| Energy Measurement Precision | Ungefährer Wert (~) |
| Nutritional Value Reference Unit | g |
| Nutritional value Reference intake | 100 |
| Energy (kCal) | 168 kCal |
| Energy (kJ) | 706 kj |
| Carbohydrates | 30 g |
| of which sugars | 3.1 g |
| Fat | 3.1 g |
| of which saturated fatty acids | 0.4 g |
| Roughage | 1.5 g |
| Protein | 5.4 g |
| NW Salt | 0.2 g |
Allergene
| 01-Cereals containing gluten and cereal products containing gluten | : | Enthalten |
| 01.1-Wheat and wheat products (cereals containing gluten) | : | Enthalten |
Zertifikate
Ernährungsarten
| Diet - Gluten free | Nein |
| Diet - Lactose free | Ja |
| Diet - Vegan | Ja |
| Diet - Vegetarian | Ja |
| Diet - Halal | Nein |
| Diet - Kosher | Nein |
Reviews (0)
There are no reviews yet.

Deutsch (Schweiz)
Français (Suisse)
Italiano (Svizzera)
ไทย (ไทย)