Specifications
- Brand
- LEE KUM KEE
- Made in (country of origin)
- CHINA
- Storage
- AMBIENT
- Packaging
- JAR
- Wrapping
- Glas
- Product name (legally required product name)
- Würzsauce für Hühnchen
Zutaten
Nährwerte
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
Sonstige Angaben
Reviews (0)
There are no reviews yet.
CHICKEN TERIYAKI MARINADE 12/410 ML
Item No. 12021
Low stock
carton
Specifications
- Brand
- LEE KUM KEE
- Made in (country of origin)
- CHINA
- Storage
- AMBIENT
- Packaging
- JAR
- Wrapping
- Glas
- Product name (legally required product name)
- Würzsauce für Hühnchen
Zutaten
Nährwerte
| Nutritional Value Type | Standard |
| Energy Measurement Precision | Ungefährer Wert (~) |
| Nutritional Value Reference Unit | ml |
| Nutritional value Reference intake | 100 |
| Energy (kCal) | 193 kCal |
| Energy (kJ) | 821 kj |
| Carbohydrates | 45 g |
| of which sugars | 45 g |
| Fat | 0 g |
| of which saturated fatty acids | 0 g |
| Roughage | 0 g |
| Protein | 3.3 g |
| NW Salt | 13.7 g |
Allergene
| 01.1-Wheat and wheat products (cereals containing gluten) | : | Enthalten |
| 06-Soya and soy products | : | Enthalten |
Zertifikate
Ernährungsarten
| Diet - Gluten free | Nein |
| Diet - Lactose free | Ja |
| Diet - Vegan | Ja |
| Diet - Vegetarian | Ja |
| Diet - Halal | Nein |
| Diet - Kosher | Nein |
Reviews (0)
There are no reviews yet.

Deutsch (Schweiz)
Français (Suisse)
Italiano (Svizzera)
ไทย (ไทย)