Specifications
- Brand
- BULLDOG
- Made in (country of origin)
- JAPAN
- Storage
- AMBIENT
- Packaging
- BOTTLE
- Wrapping
- Plastik
- Product name (legally required product name)
- Würzsauce
Zutaten
Nährwerte
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
Sonstige Angaben
Reviews (0)
There are no reviews yet.
JAPANESE WORCESTER SAUCE 6/1.8 LITER
Item No. 22138
In stock
carton
Specifications
- Brand
- BULLDOG
- Made in (country of origin)
- JAPAN
- Storage
- AMBIENT
- Packaging
- BOTTLE
- Wrapping
- Plastik
- Product name (legally required product name)
- Würzsauce
Zutaten
Nährwerte
| Nutritional Value Type | Standard |
| Energy Measurement Precision | Ungefährer Wert (~) |
| Nutritional Value Reference Unit | g |
| Nutritional value Reference intake | 100 |
| Energy (kCal) | 109 kCal |
| Energy (kJ) | 464 kj |
| Carbohydrates | 26.3 g |
| of which sugars | 21.1 g |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated fatty acids | 0 g |
| Roughage | 0.4 g |
| Protein | 1 g |
| NW Salt | 8.5 g |
Allergene
| 06-Soya and soy products | : | Enthalten |
Zertifikate
Ernährungsarten
| Diet - Gluten free | Ja |
| Diet - Lactose free | Ja |
| Diet - Vegan | Ja |
| Diet - Vegetarian | Ja |
| Diet - Halal | Nein |
| Diet - Kosher | Nein |
Reviews (0)
There are no reviews yet.

Deutsch (Schweiz)
Français (Suisse)
Italiano (Svizzera)
ไทย (ไทย)