Specifications
- Brand
- FLYING GOOSE
- Made in (country of origin)
- THAILAND
- Storage
- AMBIENT
- Packaging
- PLASTIC JAR
- Product name (legally required product name)
- Sriracha Scharfe Chilisauce mit Kimchi (vermentierter Kohl)
Zutaten
Nährwerte
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
Sonstige Angaben
Reviews (0)
There are no reviews yet.
SRIRACHA 'KIMCHI' CHILI SAUCE 12/200 ML
Item No. 104496
Low stock
carton
Specifications
- Brand
- FLYING GOOSE
- Made in (country of origin)
- THAILAND
- Storage
- AMBIENT
- Packaging
- PLASTIC JAR
- Product name (legally required product name)
- Sriracha Scharfe Chilisauce mit Kimchi (vermentierter Kohl)
Zutaten
Nährwerte
| Nutritional Value Type | Standard |
| Energy Measurement Precision | Ungefährer Wert (~) |
| Nutritional Value Reference Unit | ml |
| Nutritional value Reference intake | 100 |
| Energy (kCal) | 128 kCal |
| Energy (kJ) | 540 kj |
| Carbohydrates | 27 g |
| of which sugars | 23 g |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated fatty acids | 0.1 g |
| Roughage | 2.3 g |
| Protein | 2 g |
| NW Salt | 7.9 g |
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
| Diet - Gluten free | Ja |
| Diet - Lactose free | Ja |
| Diet - Vegan | Ja |
| Diet - Vegetarian | Ja |
| Diet - Halal | Ja |
| Diet - Kosher | Nein |
Reviews (0)
There are no reviews yet.

Deutsch (Schweiz)
Français (Suisse)
Italiano (Svizzera)
ไทย (ไทย)