Specifications
- Brand
- TRS
- Made in (country of origin)
- CHINA
- Storage
- AMBIENT
- Packaging
- BAG
- Wrapping
- Plastik
- Product name (legally required product name)
- Sternanis
Zutaten
Nährwerte
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
Sonstige Angaben
Reviews (0)
There are no reviews yet.
TRS Sternanis 6x500g
Item No. 104280
In stock
Specifications
- Brand
- TRS
- Made in (country of origin)
- CHINA
- Storage
- AMBIENT
- Packaging
- BAG
- Wrapping
- Plastik
- Product name (legally required product name)
- Sternanis
Zutaten
Nährwerte
| Nutritional Value Type | Standard |
| Energy Measurement Precision | Ungefährer Wert (~) |
| Nutritional Value Reference Unit | g |
| Nutritional value Reference intake | 100 |
| Energy (kCal) | 333 kCal |
| Energy (kJ) | 2’890 kj |
| Carbohydrates | 52.38 g |
| of which sugars | 0 g |
| Fat | 14.28 g |
| of which saturated fatty acids | 0 g |
| Roughage | 14.28 g |
| Protein | 19.04 g |
| NW Salt | 0 g |
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
| Diet - Gluten free | Nein |
| Diet - Lactose free | Ja |
| Diet - Vegan | Ja |
| Diet - Vegetarian | Ja |
| Diet - Halal | Nein |
| Diet - Kosher | Nein |
Reviews (0)
There are no reviews yet.

Deutsch (Schweiz)
Français (Suisse)
Italiano (Svizzera)
ไทย (ไทย)