Specifications
- Brand
- SULTAN
- Made in (country of origin)
- CHINA
- Storage
- AMBIENT
- Packaging
- BAG
- Product name (legally required product name)
- Knoblauchpulver
Zutaten
Nährwerte
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
Sonstige Angaben
Reviews (0)
There are no reviews yet.
Knoblauch Pulver SULTAN 10x1kg
Item No. 105497
Out of stock
carton
Specifications
- Brand
- SULTAN
- Made in (country of origin)
- CHINA
- Storage
- AMBIENT
- Packaging
- BAG
- Product name (legally required product name)
- Knoblauchpulver
Zutaten
Knoblauchpulver
Nährwerte
| Nutritional Value Type | Standard |
| Energy Measurement Precision | Ungefährer Wert (~) |
| Nutritional Value Reference Unit | g |
| Nutritional value Reference intake | 100 |
| Energy (kCal) | 358 kCal |
| Energy (kJ) | 1’498 kj |
| Carbohydrates | 71 g |
| of which sugars | 21.3 g |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated fatty acids | 0.1 g |
| Roughage | 4.8 g |
| Protein | 15.9 g |
| NW Salt | 0.1 g |
Allergene
| 01-Cereals containing gluten and cereal products containing gluten | : | Kann Spuren enthalten |
| 09-Celery and celery products | : | Kann Spuren enthalten |
| 10-Mustard and mustard products | : | Kann Spuren enthalten |
| 11-Sesame seeds and sesame seed products | : | Kann Spuren enthalten |
| 12-Sulfur dioxide and sulphites | : | Enthalten |
Zertifikate
Ernährungsarten
| Diet - Gluten free | Nein |
| Diet - Lactose free | Ja |
| Diet - Vegan | Ja |
| Diet - Vegetarian | Ja |
| Diet - Halal | Nein |
| Diet - Kosher | Nein |
Reviews (0)
There are no reviews yet.

Deutsch (Schweiz)
Français (Suisse)
Italiano (Svizzera)
ไทย (ไทย)