Specifications
- Brand
- FOODEX
- Made in (country of origin)
- THAILAND
- Storage
- AMBIENT
- Packaging
- JAR
- Wrapping
- Glas
- Product name (legally required product name)
- Knoblauch in Öl
Zutaten
Nährwerte
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
Sonstige Angaben
Reviews (0)
There are no reviews yet.
Knoblauch in Essig im Glas 24x454g (280g)
Item No. 24212
Out of stock
Specifications
- Brand
- FOODEX
- Made in (country of origin)
- THAILAND
- Storage
- AMBIENT
- Packaging
- JAR
- Wrapping
- Glas
- Product name (legally required product name)
- Knoblauch in Öl
Zutaten
Nährwerte
| Nutritional Value Type | Standard |
| Energy Measurement Precision | Ungefährer Wert (~) |
| Nutritional Value Reference Unit | g |
| Nutritional value Reference intake | 100 |
| Energy (kCal) | 39 kCal |
| Energy (kJ) | 162 kj |
| Carbohydrates | 8.4 g |
| of which sugars | 8.5 g |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated fatty acids | 0 g |
| Roughage | 0.2 g |
| Protein | 0.9 g |
| NW Salt | 3.1 g |
Allergene
| 12-Sulfur dioxide and sulphites | : | Enthalten |
Zertifikate
Ernährungsarten
| Diet - Gluten free | Nein |
| Diet - Lactose free | Nein |
| Diet - Vegan | Ja |
| Diet - Vegetarian | Ja |
| Diet - Halal | Nein |
| Diet - Kosher | Nein |
Reviews (0)
There are no reviews yet.

Deutsch (Schweiz)
Français (Suisse)
Italiano (Svizzera)
ไทย (ไทย)