Specifications
- Brand
- EFFEPI
- Made in (country of origin)
- ITALIEN
- Storage
- FROZEN
- Packaging
- BOWL
- Product name (legally required product name)
- Schokoladen-Dessert, tiefgekühlt
Zutaten
Nährwerte
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
Sonstige Angaben
Reviews (0)
There are no reviews yet.
SOUFFLE CHOCOLATE MONO 'EFFEPI' 12x100G
Item No. 104595
In stock
carton
Specifications
- Brand
- EFFEPI
- Made in (country of origin)
- ITALIEN
- Storage
- FROZEN
- Packaging
- BOWL
- Product name (legally required product name)
- Schokoladen-Dessert, tiefgekühlt
Zutaten
Nährwerte
| Nutritional Value Type | Standard |
| Energy Measurement Precision | Ungefährer Wert (~) |
| Nutritional Value Reference Unit | g |
| Nutritional value Reference intake | 100 |
| Energy (kCal) | 467 kCal |
| Energy (kJ) | 1’946 kj |
| Carbohydrates | 40 g |
| of which sugars | 26 g |
| Fat | 31 g |
| of which saturated fatty acids | 20 g |
| Roughage | 0 g |
| Protein | 6.2 g |
| NW Salt | 0.11 g |
Allergene
| 01.1-Wheat and wheat products (cereals containing gluten) | : | Kann Spuren enthalten |
| 03-Eggs and egg products | : | Enthalten |
| 05-Peanuts and peanut products | : | Kann Spuren enthalten |
| 06-Soya and soy products | : | Kann Spuren enthalten |
| 07-Milk and dairy products | : | Kann Spuren enthalten |
| 08.1 Almonds and almond products | : | Kann Spuren enthalten |
| 08.2-Hazelnut and hazelnut products | : | Enthalten |
| 10-Mustard and mustard products | : | Kann Spuren enthalten |
| 13-Lupine and lupine products | : | Kann Spuren enthalten |
Zertifikate
Ernährungsarten
| Diet - Gluten free | Nein |
| Diet - Lactose free | Nein |
| Diet - Vegan | Nein |
| Diet - Vegetarian | Ja |
| Diet - Halal | Nein |
| Diet - Kosher | Nein |
Reviews (0)
There are no reviews yet.

Deutsch (Schweiz)
Français (Suisse)
Italiano (Svizzera)
ไทย (ไทย)