Specifications
- Brand
- SANDER GOURMET
- Made in (country of origin)
- DEUTSCHLAND
- Storage
- FROZEN
- Packaging
- CARTON
- Wrapping
- PE
- Product name (legally required product name)
- Dessertspeise, tiefgekühlt
Zutaten
Nährwerte
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
Sonstige Angaben
Reviews (0)
There are no reviews yet.
PANNA COTTA WITH CARAMELISED PEACHES FRZ. 10x600G
Item No. 106105
Low stock
carton
Specifications
- Brand
- SANDER GOURMET
- Made in (country of origin)
- DEUTSCHLAND
- Storage
- FROZEN
- Packaging
- CARTON
- Wrapping
- PE
- Product name (legally required product name)
- Dessertspeise, tiefgekühlt
Zutaten
Nährwerte
| Nutritional Value Type | Standard |
| Energy Measurement Precision | Ungefährer Wert (~) |
| Nutritional Value Reference Unit | g |
| Nutritional value Reference intake | 100 |
| Energy (kCal) | 220 kCal |
| Energy (kJ) | 922 kj |
| Carbohydrates | 27.7 g |
| of which sugars | 19.6 g |
| Fat | 10.7 g |
| of which saturated fatty acids | 6.2 g |
| Roughage | 0 g |
| Protein | 3.2 g |
| NW Salt | 0.13 g |
Allergene
| 01.1-Wheat and wheat products (cereals containing gluten) | : | Enthalten |
| 03-Eggs and egg products | : | Enthalten |
| 07-Milk and dairy products | : | Enthalten |
Zertifikate
Ernährungsarten
Reviews (0)
There are no reviews yet.

Deutsch (Schweiz)
Français (Suisse)
Italiano (Svizzera)
ไทย (ไทย)