Specifications
- Brand
- AJINOMOTO
- Made in (country of origin)
- POLEN
- Storage
- FROZEN
- Packaging
- BAG
- Wrapping
- Plastik
- Product name (legally required product name)
- Teigtaschen mit Crevetten und Randen, tiefgekühlt
Zutaten
Nährwerte
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
Sonstige Angaben
Reviews (0)
There are no reviews yet.
GYOZA SHRIMPS 10/600g
Item No. 105351
In stock
carton
Specifications
- Brand
- AJINOMOTO
- Made in (country of origin)
- POLEN
- Storage
- FROZEN
- Packaging
- BAG
- Wrapping
- Plastik
- Product name (legally required product name)
- Teigtaschen mit Crevetten und Randen, tiefgekühlt
Zutaten
Nährwerte
| Nutritional Value Type | Standard |
| Energy Measurement Precision | Ungefährer Wert (~) |
| Nutritional Value Reference Unit | g |
| Nutritional value Reference intake | 100 |
| Energy (kCal) | 171 kCal |
| Energy (kJ) | 719 kj |
| Carbohydrates | 24 g |
| of which sugars | 4.2 g |
| Fat | 5.4 g |
| of which saturated fatty acids | 0.5 g |
| Roughage | 0 g |
| Protein | 6.1 g |
| NW Salt | 0.98 g |
Allergene
| 01.1-Wheat and wheat products (cereals containing gluten) | : | Enthalten |
| 02-Crustaceans and crustacean products | : | Enthalten |
| 03-Eggs and egg products | : | Enthalten |
| 06-Soya and soy products | : | Kann Spuren enthalten |
| 09-Celery and celery products | : | Kann Spuren enthalten |
| 11-Sesame seeds and sesame seed products | : | Enthalten |
Zertifikate
Ernährungsarten
| Diet - Gluten free | Nein |
| Diet - Lactose free | Nein |
| Diet - Vegan | Nein |
| Diet - Vegetarian | Nein |
| Diet - Halal | Nein |
| Diet - Kosher | Nein |
Reviews (0)
There are no reviews yet.

Deutsch (Schweiz)
Français (Suisse)
Italiano (Svizzera)
ไทย (ไทย)