Specifications
- Brand
- ROGELFRUIT
- Made in (country of origin)
- VIETNAM
- Storage
- FROZEN
- Packaging
- BAG
- Wrapping
- PE
- Product name (legally required product name)
- Stachelannonenpüree, tiefgekühlt
Zutaten
Nährwerte
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
Sonstige Angaben
Reviews (0)
There are no reviews yet.
SOURSOP (GUANABANA) PUREE FROZEN 6x1KG
Item No. 105794
In stock
carton
Specifications
- Brand
- ROGELFRUIT
- Made in (country of origin)
- VIETNAM
- Storage
- FROZEN
- Packaging
- BAG
- Wrapping
- PE
- Product name (legally required product name)
- Stachelannonenpüree, tiefgekühlt
Zutaten
Nährwerte
| Nutritional Value Type | Standard |
| Energy Measurement Precision | Ungefährer Wert (~) |
| Nutritional Value Reference Unit | g |
| Nutritional value Reference intake | 100 |
| Energy (kCal) | 74 kCal |
| Energy (kJ) | 313 kj |
| Carbohydrates | 14.9 g |
| of which sugars | 12.5 g |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated fatty acids | 0.04 g |
| Roughage | 3 g |
| Protein | 1 g |
| NW Salt | 0.04 g |
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
| Diet - Gluten free | Nein |
| Diet - Lactose free | Ja |
| Diet - Vegan | Ja |
| Diet - Vegetarian | Ja |
| Diet - Halal | Nein |
| Diet - Kosher | Nein |
Reviews (0)
There are no reviews yet.

Deutsch (Schweiz)
Français (Suisse)
Italiano (Svizzera)
ไทย (ไทย)