Specifications
- Brand
- COUNTRY CUISINE
- Content (= Sales unit)
- 5X2KG
- Made in (country of origin)
- THAILAND
- Storage
- FROZEN
- Product name (legally required product name)
- Pouletfleischerzeugnis mariniert, vorfritiert, tiefgekühlt
Zutaten
Nährwerte
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
Sonstige Angaben
Reviews (0)
There are no reviews yet.
Geschnittenes, gebratenes Pouletfilet (Filet Migno
Item No. 105504
In stock
Specifications
- Brand
- COUNTRY CUISINE
- Content (= Sales unit)
- 5X2KG
- Made in (country of origin)
- THAILAND
- Storage
- FROZEN
- Product name (legally required product name)
- Pouletfleischerzeugnis mariniert, vorfritiert, tiefgekühlt
Zutaten
Nährwerte
| Nutritional Value Type | Standard |
| Energy Measurement Precision | Ungefährer Wert (~) |
| Nutritional Value Reference Unit | g |
| Nutritional value Reference intake | 100 |
| Energy (kCal) | 136 kCal |
| Energy (kJ) | 571 kj |
| Carbohydrates | 0.2 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fat | 3 g |
| of which saturated fatty acids | 1.2 g |
| Roughage | 0 g |
| Protein | 27 g |
| NW Salt | 0.68 g |
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
| Diet - Gluten free | Ja |
| Diet - Lactose free | Ja |
| Diet - Vegan | Nein |
| Diet - Vegetarian | Nein |
| Diet - Halal | Ja |
| Diet - Kosher | Nein |
Reviews (0)
There are no reviews yet.

Deutsch (Schweiz)
Français (Suisse)
Italiano (Svizzera)
ไทย (ไทย)