Specifications
- Brand
- NORDIC SEAFOOD
- Made in (country of origin)
- INDIEN
- Glaze
- 20%
- Catch area
- FAO 57
- Fishing method
- Schleppnetze
- Storage
- FROZEN
- IQF
- Ja
- Product name (legally required product name)
- Sepien (Sepia pharaonis), glasiert, tiefgekühlt, zum Gekochtessen
Zutaten
Nährwerte
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
Sonstige Angaben
Reviews (0)
There are no reviews yet.
SEPIOLINE 40-60 10/1kg
Item No. 105781
In stock
Specifications
- Brand
- NORDIC SEAFOOD
- Made in (country of origin)
- INDIEN
- Glaze
- 20%
- Catch area
- FAO 57
- Fishing method
- Schleppnetze
- Storage
- FROZEN
- IQF
- Ja
- Product name (legally required product name)
- Sepien (Sepia pharaonis), glasiert, tiefgekühlt, zum Gekochtessen
Zutaten
Nährwerte
| Nutritional Value Type | Standard |
| Energy Measurement Precision | Ungefährer Wert (~) |
| Nutritional Value Reference Unit | g |
| Nutritional value Reference intake | 100 |
| Energy (kCal) | 45 kCal |
| Energy (kJ) | 189 kj |
| Carbohydrates | 0 g |
| of which sugars | 0 g |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated fatty acids | 0.2 g |
| Roughage | 0 g |
| Protein | 9.8 g |
| NW Salt | 1.1 g |
Allergene
| 14-Molluscs and mollusc products | : | Enthalten |
Zertifikate
Ernährungsarten
| Diet - Gluten free | Ja |
| Diet - Lactose free | Ja |
| Diet - Vegan | Nein |
| Diet - Vegetarian | Nein |
| Diet - Halal | Nein |
| Diet - Kosher | Nein |
Reviews (0)
There are no reviews yet.

Deutsch (Schweiz)
Français (Suisse)
Italiano (Svizzera)
ไทย (ไทย)