Specifications
- Made in (country of origin)
- ITALIEN
- Storage
- FROZEN
- Packaging
- CARTON
- Product name (legally required product name)
- Edamame, tiefgekühlt, zum Gekochtessen
Zutaten
Nährwerte
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
Sonstige Angaben
Reviews (0)
There are no reviews yet.
EDAMAME PEELED 4/2.5kg
Item No. 105551
In stock
Specifications
- Made in (country of origin)
- ITALIEN
- Storage
- FROZEN
- Packaging
- CARTON
- Product name (legally required product name)
- Edamame, tiefgekühlt, zum Gekochtessen
Zutaten
Nährwerte
| Nutritional Value Type | Standard |
| Energy Measurement Precision | Ungefährer Wert (~) |
| Nutritional Value Reference Unit | g |
| Nutritional value Reference intake | 100 |
| Energy (kCal) | 127 kCal |
| Energy (kJ) | 530 kj |
| Carbohydrates | 6.2 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fat | 5 g |
| of which saturated fatty acids | 0.7 g |
| Roughage | 5.5 g |
| Protein | 11.5 g |
| NW Salt | 0 g |
Allergene
| 01-Cereals containing gluten and cereal products containing gluten | : | Kann Spuren enthalten |
| 03-Eggs and egg products | : | Kann Spuren enthalten |
| 06-Soya and soy products | : | Enthalten |
| 07-Milk and dairy products | : | Kann Spuren enthalten |
| 09-Celery and celery products | : | Kann Spuren enthalten |
Zertifikate
Ernährungsarten
| Diet - Gluten free | Nein |
| Diet - Lactose free | Ja |
| Diet - Vegan | Ja |
| Diet - Vegetarian | Ja |
| Diet - Halal | Nein |
| Diet - Kosher | Ja |
Reviews (0)
There are no reviews yet.

Deutsch (Schweiz)
Français (Suisse)
Italiano (Svizzera)
ไทย (ไทย)