Specifications
- Brand
- LE DRAGON
- Made in (country of origin)
- VIETNAM
- Storage
- FROZEN
- Packaging
- BAG
- Wrapping
- Plastik
- Product name (legally required product name)
- Ingwert gerieben, tiefgekühlt
Zutaten
Nährwerte
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
Sonstige Angaben
Reviews (0)
There are no reviews yet.
GINGER GRINDED 60/200g
Item No. 12020
In stock
Specifications
- Brand
- LE DRAGON
- Made in (country of origin)
- VIETNAM
- Storage
- FROZEN
- Packaging
- BAG
- Wrapping
- Plastik
- Product name (legally required product name)
- Ingwert gerieben, tiefgekühlt
Zutaten
Nährwerte
| Nutritional Value Type | Standard |
| Energy Measurement Precision | Ungefährer Wert (~) |
| Nutritional Value Reference Unit | g |
| Nutritional value Reference intake | 100 |
| Energy (kCal) | 80 kCal |
| Energy (kJ) | 336 kj |
| Carbohydrates | 18 g |
| of which sugars | 0 g |
| Fat | 0.75 g |
| of which saturated fatty acids | 0 g |
| Roughage | 2 g |
| Protein | 1.82 g |
| NW Salt | 0 g |
Allergene
Zertifikate
Ernährungsarten
| Diet - Gluten free | Ja |
| Diet - Lactose free | Ja |
| Diet - Vegan | Ja |
| Diet - Vegetarian | Ja |
| Diet - Halal | Ja |
| Diet - Kosher | Nein |
Reviews (0)
There are no reviews yet.

Deutsch (Schweiz)
Français (Suisse)
Italiano (Svizzera)
ไทย (ไทย)